недеља, 12. мај 2024.

eTWINNING ПРОЈЕКАТ "ДИГИТАЛНА РАЗИГРАНОСТ"

 На позив васпитача Олге Милићевић из ПУ "Наша радост" Александровац, деца групе у години пред полазак у школу објекта "Чаролија" Ириг и деца млађе вртићке групе објекта "Вила" Врдник, заједно са својим васпитачима, прикључила су се новом еТwinning пројекту који носи назив "Дигитална разиграност". Интерактивне игре и активности биће прилагођене тренутним актуелним темама/пројектима који се реализују у групама. Одржан је и први онлајн састанак на којем су васпитачи упознати са планом рада и циљевима пројекта.

    Дигитална гејмификација у предшколском образовању представља коришћење игара и елемента гејмификације применом дигиталних технологија како би се унапредила и обогатила искуства деце. Интерактивне игре и активности привлачне су деци раног узраста, јер их ангажују на начин који им је природан и забаван, што желимо да искористимо како би подстакли њихову мотивацију, ангажовање и учење. Разменом искустава и идеја са партнерима, упознаћемо различите дигиталне алате које можемо користити како би интегрисали концепт игре, забаве и такмичења у васпитно-образовни процес.

Циљеви

-Развити вештине васпитача за примену приступа гејмификације у васпитно-образовном раду -креирање креативних, гејмификованих васпитно-образовних садржаја и активности (деца, васпитачи, родитељи заједно) -кроз гејмификацију садржаја подстицати тимску игру, комуникацију, сарадњу и интеракцију међу деком кроз тимску игру. и такмичења -развијати вештине меморије, концентрације, логичког размишљања, решавања проблема код деце -унапређивање дигиталних компетенција деце и васпитача.

Очекивани резултати

-интегрисање дигиталне гејмификације у пракси васпитача и подршке развоју и учењу деце на забаван и интерактиван начин -повећање мотивације и ангажовања деце за учење -Унапређивање дигиталних компетенција деце, васпитача и родитеља -Повезивање и интеракција деце са вршњацима из других вртића кроз гејмификоване акривности и игре -оснаживање васпитача у примени гејмификације и делу стечених знања колегама у својим установама и родитељима.













Нема коментара:

Постави коментар